Klienci

2019

Kamienica w sercu miasta

Dzięki naszym staraniom piękna kamienica na rogu ul. Bankowej i Górnych Wałów w Gliwicach, nalazła nabywcę. Popadająca w ruinę nieruchomość doczekała się inwestora gotowego na adaptacje i remont na cele mieszkaniowe. Zabytkowy witraż będzie zdobił klatkę i cieszył oko nabywców nowych lokali. Zapraszamy do oferty.

Inwestor prywatny

Przedmiotem transakcji na terenie Gliwic został budynek biurowy o powierzchni ponad 1500 m2, całkowicie wynajęty. Kolejna nieruchomość wyliczona dochodowo dla naszych klientów szukających atrakcyjnego zwrotu z inwestycji. W naszym portfolio mamy kolejne nieruchomości w przygotowaniu do sprzedaży.

Clever Solutions

Producent opakowań foliowych, etykiet, wszywek tekstylnych wybrał przedstawioną przez nas ofertę działek inwestycyjnych. Działki szyte na miarę - motto dotychczasowego właściciela który dostarcza tereny pod rozwój i rozbudowę lokalnych firm. Zapraszamy do kontaktu

Hurtownia komputerowa

Na nowo wydzielonych działkach usługowych przy ul. Sowińskiego powstanie zaplecze biurowe, magazynowe i część ekspozycyjna firmy handlowej. Uatrakcyjni to tereny inwestycyjne wzdłuż budowanej obwodnicy. Otoczenie biznesowe, wyeksponowany, zwarty obszar poprawi dostęp dla potencjalnych klientów. 

2018

Auchan Polska - Adatex

Sprzedaż nieruchomości gruntowej pod zabudowę wielorodzinną. Sieć marketów spożywczych wycofała się z lokalizacji w Sosnowcu. Na jej miejscu powstanie ok 120 mieszkań. 

Kulczyk Investments

Pośrednictwo w sprzedaży atrakcyjnej działki w Gliwicach przy ul. Sowińskiego. Nieruchomość o powierzchni 5.8ha wzdłuż powstającej obwodnicy miasta zostanie podzielona i przygotowana pod małe, średnie firmy z zakresu usługi produckcji. Zapraszam do zapoznania się z ofertą. 

2017

Wieża ciśnień Gliwice

Jedna z najlepszych lokalizacji w mieście przy pl. Grunwaldzkim. Działka zabudowana przepiękną wieżą ciśnień wywołuje dreszczyk emocji każdego w jej pobliżu. Kupujący, lokalny przedsiębiorca nabył ją w celu realizacji projektu mieszkaniowego i jej adaptacji na celem usługowe. Bardzo się cieszę, że obiekt nareszcie ma szansę na wykorzystanie swojego potencjału. 

Energoprojekt Gliwice

Budynek biurowy o powierzchni 4500m2 wraz dawnymi zabudowaniami mieszczańskimi nabył nasz klient w drodze zorganizowanego przetargu. Dzięki świetnej lokalizacji, dostępnym miejscom parkingowym i przystosowaniu budynku kontynuowana będzie jego funkcja biurowa. Nasza firma odpowiedzialna będzie za komercjalizację obiektu.

Plac Synagogi

Obsługa transakcji sprzedaży działki na Gliwickiej starówce. Atrakcyjna lokalizacja po dawnej synagodze przy pl. Inwalidów ma szansę na reprezentacyjną zabudowę na jaką zasługuje od wielu lat. Z planem zagospodarowania i badaniami archeologicznymi będzie się teraz musiał zmierzyć nowy inwestor. Doświadczenie kupującego idzie w parze z jego zamierzeniami deweloperskimi.

2016

Katowice Kaiross

Jedna z najatrakszyjniejszych działek oś. Tysiąclecia, projekt budowy 21 kondygnacyjnego wieżowca z widokiem na stadion Śląski i park chorzowski. Inwestycja po przeszło dwuletnich staraniach ma szanse stać się bramą wjazdową do miasta. Trzymamy kciuki za powodzenie!

Mostostal Zabrze

Transakcja sprzedaży biurowca 6000 m2 połączona z najmem zwrotnym. Przy naszym udziale dotychczasowa siedziba firmy znalazła nabywcę, lokalnego inwestora. Spółka pozostanie w budynku jako najemca główny. 

2015

Hotel Piast

Starannym działaniem udało nam się finalnie pozyskać nabywcę Hotelu Piast. Sprzedaż w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa odbyła sie przy reprezentowaniu Gliwickiego Przedsiebiorstwa Budownictwa Przemysłowego. Nabywca bardzo dobrze zorientowany w lokalnym rynku usług hotelowych podnosząc standard i własny system zarządzania wypełni lukę dostarczając obiekt klasy economic.

2014

Gospodarka odpadami

Działając z ramienia inwestora skupiamy się obecnie na pozyskaniu i przygotowaniu gruntu pod zakład przeróbki, utylizacji i recycklingu odpadów. W obrębie naszego zainteresowania są gruntu o powierzchnia powyżej 20ha woj. Śląskiego. Ważnym aspektem jest łatwy dostęp komunikacyjny, otoczenie pozwalające na wykorzystanie na cele działalności uciążliwej oraz przyjazny klimat inwestycyjny Gminy. 

2013

Martifer Polska sp zo.o.

Wycofując się z gliwickiej strefy portugalska firma Martifer zleciła nam sprzedaż swoich nieruchomości. Przy naszym zaangażowaniu doprowadziliśmy do transakcji zakupu nieruchomości gruntowej o powierzchni 4.7ha przez KPE Metropolis. Bardzo atrakcyjnie położony w obrębie strefy ekonomicznej grunt po uregulowaniu stanu prawnego i przeprowadzonym podziale przeznaczony zostanie do dalszej sprzedaży.

2012

Ogólnopolska siec handlowa

Rok 2012 poświęcilismy na obsługę znanej ogólnopolskiej sieci handlowej Dino w zakresie pozyskania i przygotwania do zakupu działek pod markety spożywcze. Proces obejmował nadzór na formalno-prawnym uzyskaniem pozwolenia na budowę, reprezentacje przed organami administracji publicznej i samorządowej, wywoływanie przetargów na zbycie nieruchomości Skarbu Państwa, Gminy, a także najmu. Obszarem objetym był cały Śląsk co dało efekt wnikliwego poznania wiekszości gmin, wsi i miast od 2000 mieszkańców. Liczymy na dalsza owocną współprace i zapraszamy sprzedających do kontaktów z nami.

2011

Dolina Trzech Stawów

Z naszym udziałem w najpiękniejszym zakątku Katowic powstanie osiedle w ramach projektu "Dolina Trzech Stawów". Nowoczesny kompleks mieszkaniowy wkomponowany będzie w linie brzegową stawu gdzie na powierzchni 2ha powstaną 252 lokale mieszkalne z lokalami użytkowymi i garażem podziemnym. Inwestycja uzupełniona zostanie o ogólnodostepne korty tenisowe, boisko do siatkówki, piłki nożnej, fitness club i obszerny plac zabaw dla dzieci. Transakcja przeprowadzona przy współpracy z Metropolis S.A.

Kino Capitol w Katowicach

Działając jako wyłączny agent przeprowadziliśmy transakcje najmu starego kina Capitol. Sprzedaż Perełki architektonicznej Katowic budziło wiele emocji. Do negocjacji przystąpiły nawet władze miasta. Ostatecznie blisko 2500m2 powierzchni użytkowej w ścisłym centrum zostanie przemienione w wieloparkietowy klub muzyczny, teatr oraz nowoczesne kino 5D.

KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o.

Koncern KSB pompy i Armatura ofertę produktów zaczyna od systemów uzdatninia wody deszczowej dla odbiorców indywidualnych poprzez zaawansowane techniczne popmy aż do agreatów pomp zasilających dla dużych elektrowni. Przy naszym pośrednictwie na powierzchni 10 001m2 w Synergy Park powstanie centrum serwisowe firmy. Transakcja przeprowadzona przy współpracy z biurem nieruchomości Address.

2010

Zaklad Produkcyjno- Badawczy Syntex Sp zo.o.

Spółka rezygnując z inwestycji budowy zakładu produkcyjnego, zleciła nam sprzedaż wieczystego użytkowania gruntu o powierzchni 1.2ha. Nieruchomość położona na terenach byłego Carbochemu przy ul. Pszczyńskiej znalazła kupującego z branży transportowej. W procesie przygotowań do sprzedaży przygotowany został operat wycinki porastających działkę drzew, wznowione zostały znaki graniczne, a celem wyeksponowania działki (warunkującej zakup) uzyskaliśmy zgodę na bezpośredni wjazd/zjazd z ul. Okrężnej. Transakcja przeprowadzona przy współpracy z Grupą Centrum Nieruchomości.